خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در خوست سرقت ها، قتل ها و اختطاف ها رو به افزایش است

فيچرها

آرشيف

در خوست سرقت ها، قتل ها و اختطاف ها رو به افزایش است

Jun 17, 2017 - 11:56

شهر خوست (پژواک،٢٧ جوزا٩٦): در این اواخر، نگرانى هاى باشندگان خوست در مرکز و مناطق دوردست اين ولايت، به علت افزایش حوادث سرقت، ترور هدفى و آدم ربايى بيشتر شده است.

به گفتۀ مردم خوست، حوادت يادشده شامل دزدی موتر، اختطاف انسان، ترور بعضی اشخاص از سوی دزدان مسلح و گاهگاهى هم قتل هاى هدفى مى شود.

محمدنذیر یکى از باشندگان خوست، در صحبت با آژانس خبری پژواک گفت که با بیشتر شدن این حوادث، نگرانی ها بین مردم به وجود آمده و بر زندگی روزمره و کاروبار آنها اثر منفی گذاشته است.

وی اضافه کرد: "یک کس تمام عمرش در دبی مزدوری مى کند، پول به دست مى آورد؛ اما وقتی اینجا بیاید، دزد بالای سرش تفنگ گرفته، او را مى کشد و موترش را مى برد، حکومت باید جلوش را بگیرد."

محمدگل یک باشندۀ دیگر این ولایت به پژواک گفت که در بعضی موارد، طوری نیز شنیده که بعضی افراد حکومتی به ویژه تعدادى از منسوبین قوماندانی امنیۀ این ولایت، با دزدان مسلح دست دارند.

موصوف افزود: "روند بیشتر شدن دزدی ها، آدم ربايى و کشتن آنها، بر حکومتداری و زندگی روزمره مردم تاثیر دارد. خواست ما اين است که حکومت بايد از  افراد مسلح غير مسوول جلوگيرى نمايد."

درعین حال، بعضی از اعضای شورای ولایتی خوست میگویند که کارکرد شمارى از منسوبين امنيتى اين ولايت، باعث شده که  زمینۀ فعالیت برای بعضى گروه های مسلح غیر مسوول مساعد گردد.

قمرعلی لکنوال یک تن از اعضای این شورا، در صحبت با آژانس پژواک، از اداره محلی خواست که برای حفاظت از جان و مال مردم اقدام جدی نمایند.

وی گفت: "در استخدام کادرها مشکل وجود دارد، بعضی افراد در مقرری های منسوبین نیروهای امنیت ملی مداخله میکنند؛ اما قوماندانی امنیه باید به این مسئله توجه بیشتر نماید."

اما مل پاسوال فیض الله غیرت قوماندان امنیه خوست در مصاحبه با پژواک،  این ادعا را رد کرد که گویا در این ولایت، حوادث دزدی مسلحانه و ترور هدفمند بیشتر شده است.

وی گفت پولیس توانسته که در مرکز و مناطق دوردست، جلو دزدی، اختطاف و ترور انسان و سرقت ها را بگیرد.

اما در همين حال، مبارز محمد ځدران سخنگوی والی خوست، به پژواک پذیرفت که اخيرا حادثات یادشده بیشتر شده و این رويدادها را قابل نگرانی خواند.

ځدران اضافه کرد که برای جلو گیری از این حادثات و همچنان برای جلوگیری از فعالیت های گروه های مسلح غیر مسوول، باید ادارۀ ولایتی با تمام ارگان های امنیتی، بر یک پلان مشترک کار کند.

وی گفت: "با توجه به همین مشکل و نگرانی ها، اداره ولایتی و ارگان های امنیتی، جلسه مشترکى را دایرنموده و در آن طرح جدید ساخته شد، که با عملی شدن آن، مشکلات تاحد زیادى رفع خواهد شد."

سخنگوی والی همچنان گفت بعضی افراد که در این اواخر در قتل یک تعداد افراد و دزدی های مسلحانه متهم بودند، بازداشت شده اند.

قوماندانی امنیۀ خوست نیز از بازداشت بعضی قاتلین و دزدان خبر مى دهد؛ اما به گفته مردم، در برابر افراد دخیل در همچو حوادث، به واکنش جدی نیاز است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement